افشین هاشمی: سینمای کودک به هویت خود بازگردد

افشین هاشمی کارگردان فیلم سینمایی «خاله قورباغه» معتقد است، سینمای کودک باید به هویت اصلی خودش بازگردد و نیازهای کودک امروز در آثار سینمایی دیده شود.


به گزارش طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» به نقل از خبرگزاری پانا، افشین هاشمی نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما که فیلم «خاله قورباغه» را در ژانر کودک و نوجوان ساخته است، با حضور در ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها»،گفت: فیلم‌های کودک و نوجوان در گذشته، نسل ما را عاشق سینما کرد. اما امروزه محصولات این سینما از نظر میزان هیجان با هیجانات کودکان و نوجوانان امروزی همخوان نیست و ناشی از نگاه محتاطانه متولیان آن است.


وی ادامه داد: متولیان سینمای کودک عمدتاً خود را در نقش پدر و مادر می‌بینند و قصه‌ها را ارزیابی می‌کنند و کمتر خود را جای کودکان و نوجوانان می‌گذارند. در حالی که بچه‌های امروز با بچه‌های دهه ۶۰ و ۷۰ اصلاً قابل مقایسه نیستند و تا زمانی که این اصل را نپذیریم محصولاتمان چندان جذاب نخواهد بود.


هاشمی درباره ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» نیز توضیح داد: باید تغییری در مدارس از نظر محیطی(معماری و جغرافیایی) تغییراتی ایجاد کرد متاسفانه در برخی موارد می‌بینیم که مدارس برای بچه‌ها جذاب نیستند. مدرسه در ایران جای سرسبز و زیبایی نیست.


یادآور می‌شود، ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 66 بازدید