اشکان رهگذر: فیلم دیدن با دانش آموزان لذت بخش است

کارگردان انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» که در ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» برای دانش آموزان اکران شد، گفت: «سیمرغ و پروانه‌ها» یکی از جالب‌ترین فضاهایی بود که در هیاهوی جشنواره فیلم فجر در آن حضور یافتم.


به گزارش ستاد خبری «سیمرغ و پروانه‌ها»، پنجمین و آخرین روز از اجرای ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» در پردیس راگا با حضور جمعی از هنرمندان و فعالان سینمای کودک و نوجوان و دانش آموزان برگزار شد.


بعد از اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران مجید قناد مجری و برنامه ساز حوزه کودک و نوجوان روی سن رفت و از حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی دعوت به سخنرانی کرد. ایل بیگی گفت: دو سال است که سیمرغ و پروانه‌ها به عنوان یک ویژه برنامه ‌همزمان با جشنواره فیلم فجر اجرا می شود. خوشحالیم از اینکه شما دانش آموزان به عنوان نویسندگان، کارگردانان یا بازیگران آینده این کشور به تماشای فیلم ها نشستید. در این مدت پنج فیلم «ضربه فنی»، «آخرین داستان»، «لکنت»، «پاستاریونی» و «بنیامین» در طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» در سراسر کشور برای دانش آموزان اکران شد و هنرمندانی که عاشقانه برای شما تلاش می کنند در این برنامه حضور یافتند.


در ادامه عمو مهرداد نوازنده و آهنگساز ترانه «آهویی دارم خوشگله» و قطعه تیتراژ پایانی سریال «دیوار به دیوار» را نواخت که دومی توسط مهرداد یکتا خوانده شد.


در ادامه اشکان رهگذر و عوامل انیمیشن «آخرین داستان» روی سن رفته و مورد تشویق بچه‌ها قرار گرفتند.


علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی که نتوانسته بود در این برنامه حضور یابد، نیز در پیامی به دانش آموزان نسبت به حضور گسترده آن ها در «سیمرغ و پروانه‌ها» ابراز خرسندی کرد.


رضا فیاضی و لاله اسکندری نیز به عنوان مهمانان ویژه در آخرین جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» شرکت کردند.


رضا فیاضی گفت: خوشحالم که امروز اینجا و در بین دانش آموزان هستم. مطمین هستم اهالی قلم و سینما از میان شما نسل آینده ساز تربیت خواهد شد.


وی افزود: من برای کودکان و نوجوانان زیاد کار کرده ام و زی زی گولو، دنیای شیرین، هادی و هدا و ...از جمله آن هاست. کارم را در حوزه کودک و نوجوان از سال ۱۳۵۵ با مرضیه برومند و رضا بابک شروع کردم.


او همچنین شبیه به کاراکتر آقای جمالی در سریال زی زی گولو برای بچه‌ها صحبت کرد و از نقش آفرینی اش در فیلم «نابغه‌های کوچک» به کارگردانی بهروز مقصودی در ژانر کودک و نوجوان خبر داد.


لاله اسکندری نیز بیان کرد: عمو قناد و آقای فیاضی بخشی از خاطرات نوجوانی من را با برنامه‌هایشان رقم زده اند و خوشحالم که امروز در کنار دانش آموزان هستم.


وی ادامه داد: در کودکی و نوجوانی ما کارهای خوبی در سینما و تلویزیون ساخته می شد که اکنون کمتر شاهدش هستیم و برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» این خلا را تا حدودی جبران می کند. امسال در جشنواره فیلم فجر با فیلم تیغ و ترمه به کارگردانی کیومرث پوراحمد حضور دارم و در جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان هم فیلم داشتم.


حبیب ایل بیگی نیز با خوشامدگویی به مخاطبان سیمرغ و پروانه‌ها از آژیر از مدیران سینما راگا که درگذشته است، به نیکی یاد کرد و خطاب به بچه‌ها گفت: خوشحالیم که در این طرح برای همه بچه‌های ایران فیلم های کودک و نوجوان را نمایش دادیم تا بچه‌ها هم از دیدن فیلم در ایام جشنواره فیلم فجر بی نصیب نباشند و امیدواریم این اتفاق زمینه ساز تولید فیلم های کودک و نوجوان بیشتری باشد.


وی درباره انیمیشن «آخرین داستان» نیز توضیح داد: «آخرین داستان» وام گرفته از شاهنامه فردوسی است که یک‌گروه جوان اثری خوش ساخت و در قد و قامت بین المللی تهیه کرده اند.


در ادامه چارقلوها کیک جشن ۴۰ سالگی انقلاب را روی صحنه آوردند و اشان رهگذر کارگردان انیمیشن «آخرین داستان» گفت: در هیاهوی جشنواره فیلم فجر اینجا جالب ترین فضایی است که در آن شرکت کرده ام. ساخت این فیلم ۹ سال طول کشید و صدای بازیگران مطرح سینمای ایران به شخصیت های انیمیشن جان داده است. امیدوارم از دیدن «آخرین داستان» لذت ببرید.


بعد از بریده شدن کیک توسط لاله اسکندری سرود ای ایران با همخوانی حاضران پخش شد و قناد از عواملی که از سه ماه گذشته با همراهی بنیاد سینمایی فارابی برای اجرای ویژه برنامه سیمرغ و پروانه‌ها تلاش کردند تشکر کرد.


ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

/ 0 نظر / 92 بازدید