سومین نشست تخصصی «یک فیلم دو طراحی» با بررسی طراحی فیلم «نفس» برگزار شد

سومین نشست تخصصی «یک فیلم دو طراحی» عصر امروز با بررسی طراحی فیلم «نفس» در بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در ادامه نشست‌های همایش تخصصی «یک فیلم دو طراحی» که به همت انجمن صنفی طراحان فیلم و با همکاری بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود، عصر امروز یکشنبه ۲۱ مهر، نشست تخصصی طراحی فیلم «نفس» در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

در بخش اول این نشست تخصصی که با هدف انتقال تجربه به اعضای انجمن صنفی طراحان فیلم و علاقه‌مندان برگزار شد، «اصغر نژادایمانی» تجربیات و ایده‌هایش در دو بخش طراحی صحنه و طراحی لباس این فیلم را به حاضران ارائه داد.

در این نشست نژادایمانی، با اشاره به ویژگی‌ بارز طراحی فیلم «نفس» گفت: وقتی یک فیلمنامه از حوزه ادبیات می‌آید، با خودش یک بار گرانقدر و اصولی می‌آورد و این در اتمسفر فیلم تنیده می‌شود. در «نفس»، هم تجربه زیستی مشترک در فضاها به طراح کمک کرده و هم تنیده شدن فضای قصه در فیلمنامه، این بستر را به وجود آورده است.

در بخش دیگر سومین نشست تخصصی «یک فیلم دو طراحی»، طراحی انیمیشن فیلم «نفس» با حضور «حسین جمشیدی گوهری» سرپرست تیم انیمیشن‌سازی این فیلم مورد بررسی و کنکاش قرار گرفت و با اشاره به طراحی انیمیشن‌های فیلم در مرحله نگارش فیلمنامه و اهمیت آن، درباره چگونگی و روش‌های نزدیک شدن انیمیشن به فضای رئال فیلم و یکدستی به دست آمده در بافت کلی اثر صحبت کرد.

این نشست تخصصی که با استقبال جالب‌توجه طراحان، متخصصان و دانشجویان همراه بود، بیش از سه ساعت به طول انجامید و در قالب پرسش و پاسخ ادامه پیدا کرد.

/ 0 نظر / 30 بازدید